Na kole okolo Strážnice s plavbou po Baťově kanále

Cyklovýlet s průvodcem
Délka: 62 km
Odjezd: 09:00 na kole od Hotelu Strážnice
Návrat: 17:00, Hotel Strážnice
Obtížnost: č. 2
Cena: 650 Kč/osoba

Profil trasy: Mírné stoupání vinohrady u Strážnice a za přehradou Mlýnky směr Skalica. Převážně asfaltové a zpevněné cyklostezky, vhodné pro všechny druhy kol a pro všechny věkové kategorie. Pro méně zdatné cyklisty doporučujeme na odpolední trasu elektrokola.

Dnes prozkoumáme nejbližší okolí města Strážnice, která patří mezi folklorní skvosty Jižní Moravy. Každoročně se zde koná Mezinárodní folklorní festival, který patří mezi nejznámější v Evropě. Mimo folklor zde najdeme i historické památky, z nichž nejvýznamnější jsou strážnický zámek s anglickým parkem nebo Zámecké sklepy, které nabízí bohatou nabídku vín z okolních vinic. Okolo Baťova kanálu, který je historickou vodní cestou a zároveň technickou památkou unikátního rázu, přijedeme po pár kilometrech k rozhledně Radošov, jejíž tvar v podobě poháru vína je více než symbolický. Malebnými slováckými vesničkami se dostaneme do strážnických vinohradů, kde na nás čeká občerstvení formou pikniku ve volné přírodě a opékání. Po obědě se vydáme k vodní nádrži Mlýnky, která tvoří českloslovenskou hranici a dále budeme pokračovat přes vinohrady Strážnicka, až do slovenské Skalice, která v historii plnila funkci královského města. Najdeme zde zachované historické jádro města a několik památek včetně rotundy sv. Jiří ze 13. století. Po menším občerstvení v cukrárně na náměstí ve Skalici se přes vinařský areál Petrov – Plže, komplex historických vinných sklepů, dostaneme do přístaviště, kde přestoupíme na loď a do Strážnice se vydáme po Baťově kanále.

V ceně je zahrnuto:
– průvodce
– oběd – piknik, opékaní v strážnických vinohradech
– plavba po Baťově kanále Petrov – Strážnice
– přepravu kol z Petrova do Strážnice
– mapa, informace k výletu, interinář pro individuální jízdu

V ceně není zahrnuto:
– strava a vstupy do zámků a muzeí

Poznámky:
– minimální počet osob pro uskutečnění výletu je 12 os. a max. 24
– na výlet se dostavte min. 30 min. před odjezdem (příprava kol)
– doporučujeme mít helmu, náhradní duši, sadu lepení, pumpu, pláštěnku, malé občerstvení, batoh nebo tašku na kolo, (můžete rovněž zapůjčit v půjčovně )
– technické problémy řeší každý sám nebo přes našeho průvodce
– v případě nepříznivého počasí (trvalý déšť) se výlet nekoná
– vhodné pro všechny věkové kategorie